Teplovodní vytápění kostela drátěnými výměníky FOXIS je ekonomické a účinné. Lokální vytápění kostelních lavic šíří během mše tepelnou pohodu a přitom nenarušuje optimální temperování kostela.
Teplovodní vytápění kostela pomocí výměníků FOXIS v kostelních lavicích:
Teplovodní vytápění kostelních lavic využívá topných vlastností měděných drátěných výměníků FOXIS, které jsou diskrétně vedeny pod sedadly a klekátky. Měděné trubky opletené drátem jsou pevné a odolné proti poškození. Velice rychle dosáhnou maximální teploty a vyznačují se malou tepelnou setrvačností. Topidla jsou samočistící, díky turbuletnímu proudění vzduchu se na jejich povrchu neusazuje prach. Jak teplovodní vytápění kostelních lavic FOXIS funguje? Měděná trubka ohřátá vodou vede teplo do drátěného opletu. Vzduch procházející teplým drátěným košem se ohřívá, rozviřuje a efektem komínového tahu stoupá nad výměník. Tam se mísí s chladným vzduchem v kostelní lavici a ohřívá jej.
Často kladená otázka, jak řešit vytápění kostela, či jak vytopit kostel během bohoslužby, je v podstatě chybná. Kostel není třeba vytápět, cílem instalace vytápění v kostele by mělo být temperování kostela proti zámrazu (ideálně na 5 – 8 °C) a ohřátí kostelních lavic během mše na dobře snesitelnou teplotu, přiměřenou zimnímu oblečení věřících. Udržování vyšší teploty, či kolísání teplot v prostoru kostela vede k narušení specifického klima nezbytného pro uchovávání historických stavebních a uměleckých památek. Teplovodní vytápění kostela prostřednictvím tepelných výměníků FOXIS zajistí věřícím krátkodobé lokální teplo v prostoru kostelních lavic a zároveň umožní šetrné, optimální temperování kostela.
Máte-li zájem o kalkulaci, nebo jakékoli dotazy, kontaktujte nás!